Що необхідно для виробництва будувальних блоків? Статті

СИРОВИНА

Для виробництва будівельних блоків необхідні наступні компоненти:

  1. Цемент – портландцемент марки 400. Допустимо і інший. Але потрібний підбір пропорцій. Наприклад: при використанні цементу марки 300 його витрата слід збільшити на 10-15%.
  2. Наповнювачами для бетону можуть бути різні матеріали: пісок, щебінь, шлак, граншлак, зола, тирса, стружка, відсів, керамзит, гіпс, лом цегли та інші природні та виробничі матеріали. Залежно від місцевих умов, вимог до вироблених блоків і собівартості можна вибирати відповідний наповнювач.  (Склади бетонів прилагаются к станку)
  3. Пластифікуюча добавка – не обов’язковий компонент бетону. Але її присутність забезпечує: ранню міцність блоків (це дуже важливо при обмежених виробничих площах), підвищує якість блоків (знижується тріщиноутворення та стирання блоків), покращується водонепроникність та морозостійкість бетону. Кількість добавки дуже незначна – близько 5г на блок.
  4. Вода
    ТЕХНОЛОГІЯ ВИГОТОВЛЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ БЛОКІВ:

Підготовка бетону (приклад)

  1. Засипаєте 4 лопати мілкого відсіву + 4 лопати гранульованого шлаку
  2. Засипаєте 1  лопату цемента
  3. Ретельно перемішуєте
  4. Додає в 7-9 л води + 250 мл (половину півлітрової банки) розчиненої пластифікуючої добавки. Розчин добавки готується так: в 40 літрову ємність висипають 0,5 кг пластифікатора, і ретельно перемішує до повного розчинення.
  5. Перемішувати. При цьому бетон якісно просочується розчином пластифікатора.

Виробництво блоків

  1. Засипаєте у віброверстат готовий бетон із невеликою гіркою. Короткочасно, на 1-2 сек. включає вібратор – бетон сідає, кельмою, в один рух, розрівнюєте поверхню трохи осілого бетону.
  2. Встановлюєте притиск і, без особливих зусиль, тисніть на нього, увімкнувши вібратор.
  3. Блоки з круглими та прямокутними порожнинами вібруються 4-5 сек. до опускання притиску на обмежувачі.
  4. Вузькі повні блоки (2шт.) вібруються 5-7 сек.
  5. З вібрацією піднімаєте верстат – блок залишається на майданчику.

 ПРОСУШЕННЯ І СКЛАДУВАННЯ ГОТОВИХ БЛОКІВ

  • При використанні пластифікатора готові блоки можна забирати з майданчика і складувати вже через 5-6 годин. Без пластифікатора – через дві доби.
  • Після цього блоки не розсипаються при дотриманні пропорцій бетону та технології їх виготовлення.
  • Складати готові блоки раджу в пірамідальні штабелі в один блок із невеликим (2-3см) просвітом між блоками – для подальшого досихання бічних граней.
  • У кожній такій піраміді по 100 штук. Легко рахувати. Кожну піраміду корисно промаркувати датою та часом виготовлення останнього блоку. Це стане в нагоді при реалізації. На 4-й, 5-й день можна відвантажувати.

 ВИРОБНИЧИЙ МАЙДАНЧИК

Приміщення з рівною бетонною підлогою.

Можна виготовляти блоки цілий рік. Бажана гарна вентиляція та опалення в холодну пору.

Відкритий рівний майданчик.

Може бути бетонна або земляна, покрита поліетиленовою плівкою для збереження товарного вигляду блоків (не мажеться тильна грань).

Відкритий, відносно рівний майданчик без попередньої підготовки.

На такий майданчик можна викладати готові блоки на піддонах.


 З ЧОГО ПОЧАТИ ВИРОБНИЦТВО БУДІВЕЛЬНИХ БЛОКІВ?

  1. Виберіть оптимальний місцевий матеріал для бетону, враховуючи його вартість та доставку.
  2. Розрахуйте собівартість одного блоку з урахуванням компонентів бетону.
  3. Визначтеся з виробничим майданчиком.
  4. Придбайте віброверстат.
  5. Освойте наведені технології.

Спочатку бетон можна готувати вручну. Надалі ефективніше та легше – на електричній бетонозмішувачі об’ємом 0,2-0,5куб. м (краще 0,5 з урахуванням перспективи).

  РОЗВИТОК І РОЗШИРЕННЯ БІЗНЕСУ

  1. Наймати відповідальних працівників, гідно їх зацікавивши. (25коп. за блок)
  2. Починаючи реалізацію, знижувати роздрібну ціну, тим самим склавши гідну конкуренцію та отримавши вдячних клієнтів та їх рекомендації. (Важливо! Якість має бути неодмінно гідною).
  3. У теплий сезон або в приміщенні, що опалюється (незалежно від сезону), можна організувати роботу і в 2 зміни.
  4. При цьому підприємець залежить тільки: від наявності напруги в мережі та від здоров’я 1 робочої сили (на першому етапі до окупності можна і самому попрацювати зі верстатом).
  5. Якщо доцільно, здавати верстат в оренду забудовникам.
  6. Виконувати замовлення “забудовників” прямо на їхньому майданчику, заощадивши їм гроші на навантаження, перевезення та розвантаження блоків. Крім того, Вам не потрібно дозволу Держелектронагляду, оскільки все обладнання розраховане на звичайну побутову мережу!

Таким чином, бізнес із виробництва будівельних блоків можна розвивати поетапно:

I. Почати з мінімальних витрат на придбання віброверстата, 1 машини місцевої сировини як наповнювач бетону, 15-20 мішків цементу. Дати безкоштовні оголошення про продаж якісного шлакоблоку. Виконати 800-1000 блоків. Швидко з реалізувати, знизивши роздрібну ціну.

ІІ. Придбати бетонозмішувач та наступну партію сировини + пластифікатор. Вирівняти ціну до роздрібної (за бажанням). Дати безкоштовні оголошення + платне.

ІІІ. Продуктивно, з напрацьованим досвідом виробництва, виготовляти якісні блоки, встигаючи виконувати замовлення. Оголошення давати вже не потрібно: висока якість блоків + реклама “з вуст у вуха” зроблять свою справу. Організувати 2-х змінне виробництво будівельних блоків. Розширити номенклатуру блоків. Придбати додаткові віброверстати, можливо, і бетонозмішувач. Набрати працюючих працівників. Встигати витрачати прибуток або вкласти його в новий бізнес, так само рентабельний.